sleva: 17 %

Původní cena 359 Kč
Ušetříte 60 Kč
Vaše cena 299 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

203
203
Dosud koupeno
Max. počet zboží

NĚM - Kettern + Gipsy Wines - Monkey Syndicate - Mosel Riesling, 2016

17 % NĚM - Kettern + Gipsy Wines - Monkey Syndicate - Mosel Riesling, 2016

Úplně posledních 60 lahví suchého moselského Ryzlinku !!!

Monkey Riesling není až tak suchý, že by se vám od pusy prášilo. Zbytkový cukr a kyselinka je v něm v absolutní rovnováze, což mu zároveň dělá plnou a šťavnatou chuť s ovocnými tóny meruňky a broskvového pyré. Ve vůni je lehce kouřový, s typickým moselským podtónem mokré břidlice.

Detailní popis

Vinaře Philippa Ketterna vám už určitě nemusíme představovat. Měl to štěstí, že se narodil do tradiční vinařské rodiny sídlící na břehu řeky Mosely v německém Piesportu. Otěže rodinného vinařství převzal s ročníkem 2010 (ve svých 23 letech) a okamžitě začal získávat kredit doma i v zahraničí. Německý časopis VINIUM ho v roce 2015 zařadil mezi Nejlepší budoucí německé vinaře. V témže roce získal jedno z 25 nejvyšších ocenění na největší německé soutěži vín Mundus Vini - za Nejlepší bílé víno z Mosely.

Na Mosele se tradičně vyrábí sladší vína, protože to tak mají Němci, Belgičani a Lucemburčani nejraději. Mladý vinař Philipp Kettern ale chtěl svá vína posunout dál, nejen proto, aby se odlišil od svých předků, ale i díky svému propojení se slavnými zahraničními vinaři, kteří mu v tomto byli inspirací. Musíme si zde přihřát i svou polívčičku, protože notnou dávku v tomto posunu sehrála i nálada na českém trhu, který se stále více přiklání k sušším vínům.

V suchém provedení totiž nejlépe vynikne ovocná chuť nádherně zralých hroznů, která je osvěžována výraznou šťavnatou kyselinkou a dlouhou minerální dochutí.
 


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay