sleva: 23 %

Původní cena 219 Kč
Ušetříte 50 Kč
Vaše cena 169 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

250
250
Dosud koupeno
Max. počet zboží

ČR - Flower line - Muškát moravský - pozdní sběr, 2014

23 % ČR - Flower line - Muškát moravský - pozdní sběr, 2014

Ve vůni najdete hlavně medové a květinové tóny. V chuti je tento Muškát velmi vyrovnaný (poměr kyselin a cukrů se liší jen o 0,2 g/l). Ačkoli i v chuti najdete výraznější tóny šťavnatého ovoce, víno stále působí suchým a svěžím dojmem. Suché.

Výrazněji se projevují broskvové tóny, které poté přechází do dlouhé ovocné dochuti doprovázené tóny zelených čajových listů. Ideální bude, když si tento Muškát otevřete na letní podvečerní posezení na zahradě. 

Detailní popis

O VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN

 

Vinařství Mikrosvín je stálicí a klasikou na našem vinařském nebi. Zasloužilo se o vyzvednutí specifické polohy – viniční tratě, coby významného faktoru ovlivňujícího kvalitu vína.

Aby ne, když své hrozny pěstuje na těch nejlepších viničních polohách mikulovské vinařské podoblasti, která se vyznačuje vysokou mineralitou, jež má pozitivní vliv na charakter vína, jakož i na jeho velký potenciál k dlouhému zrání v lahvi.

Nejslavnější odrůdou vinařství Mikrosvín je Ryzlink vlašský. Ty nejlepší pocházejí z tratí Liščí vrch a Ořechová hora v obci Březí, Daniel v Dobrém poli, Za cihelnou v Mikulově, a také z jedné z našich nejvýznamnějších a nejdražších viničních tratí – Železná v Perné. Zde se pěstují jejich nejslavnější Ryzlinky vlašské - ten z roku 2002 byl vyhlášen jedním z 1000 nejlepších vín světa.
Dalšími pěstovanými odrůdami jsou Chardonnay, Rulandské bílé a šedé, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Tramín červený a z červených odrůd je to Frankovka, Svatovavřinecké, Merlot a Cabernet Sauvignon. Ročně vyrobí 150 000 lahví bílých a 37 000 lahví červených vín s přívlastkem.

Vinařství Mikrosvín uznává šetrné zacházení s vinicí, omezuje používání chemických prostředků a co nejméně zasahuje do přirozených procesů při výrobě vína. Jen tak se dají dělat kvalitní vína s charakterem a odrazem specifického terroir.

 

 


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay