sleva: 16 %

Původní cena 319 Kč
Ušetříte 50 Kč
Vaše cena 269 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

119
119
Dosud koupeno
Max. počet zboží

FRA - Domaine GILG - Sylvaner - Vin d´Alsace, 2017

16 % FRA - Domaine GILG - Sylvaner - Vin d´Alsace, 2017

Plný a minerální alsaský Sylván s výraznou vůní s tóny lipa a lístků zeleného čaje. Chuť je oproti vůni střízlivější, krásně elegantní se štiplavým minerálním dotekem na špičce jazyka.

Nový ročník 2017

Detailní popis

Ve skleničce má tento Sylván krásně zlatavou barvu, stejnou jako 14ti karátové zlato. (Zde by se hodil vtip, že oproti tomu je naše "tekuté zlato" výrazně levnější ;-) Už samotná barva napovídá, že víno bude koncentrovanější než jeho o rok starší bratr. Víno i velmi pomalu stéká po skle, což je znakem právě jeho plnosti. Ve vůni je víno výrazné a několikavrstvé. Nejdříve nastoupí tóny lipa, které časem přechází do mírnějšího projevu lístků zeleného čaje, ke kterému se v samotném závěru přidá jemně nasládlá vůně chlebové kůrky. 

V chuti je víno plné ale zároveň elegantní. Oproti vůni je v chuti střízlivější, (což ovšem nezaručuje, že po něm zůstanete střízliví i vy. :-) Převažují tóny citrusů a bílých květů, na špičce jazyka s jemně štiplavým dotekem, který je zapříčiněn výraznější mineralitou. Doporučuji chvíli si poválet víno v ústech, protože vám krásně zaplní celou pusu a chuť se vám v ústech udrží opravdu dlouho aniž by zhořkla. 

Tento Sylván bude bavit jak dámy, tak i pány. Dámy bude bavit především rafinovaná mnohovrstevnatá vůně, pány zase plná a elegantní chuť. Pokud jste si (předvídavě) schovali lahev či dvě Gilgova Sylvánu 2016 do sklepa, je nejvyšší čas jej vytáhnout a vzájemně si obě vína porovnat. 

Vřele doporučuji snoubit tento Sylván s jídlem. Podávala bych ho především ke králičímu masu, k cibulovému koláči, nebo si ho schválně zkuste otevřít ke slavnostní nedělní svíčkové a pokud si najdete čas, můžete nám pak napsat, jak vám tato kombinace chutnala. ;-)

Alsasko je jedinou vinařskou oblastí na světě, kde se mohou produkovat Grand Cru Sylvány. Ze všech 51 alsaských Grand Cru poloh je Sylvánům zasvěcen pouze jeden jediný kopec - tedy Grand Cru Zotzenberg. Vinice na tomto kopci vlastní rodina Gilgů, jejíž vinařská tradice započala již v roce 1601 a aktuálně ji opečovává již 16. generace. 

Tento jejich základní Sylván 2017 je pěstován jen 800 m od slavného kopce Zotzenberg, tudíž je velmi podobný právě Grand Cru Sylvánům a navíc je skoro o polovinu levnější než Sylvány s tímto označením. Pokud vám ovšem alsaský Grand Cru Sylván nedá spát, na našich stránkách máme posledních 18 kusů Grand Cru Sylvánu z vinařství Gilg. ;-)

O ODRŮDĚ: SYLVÁNSKÉ ZELENÉ
Sylvánu je jako šafránu, takže natrefit na dobrý Sylván je jako vyhrát jackpot! Pěstovat Sylván na vinici je strašně pracné. Má totiž bujné letorosty. Lidí, co se chtějí věnovat zemědělství, je také čím dál míň. Proto se odrůda Sylvánské zelené z našich vinic pomalu, ale jistě, vytrácí. Ve stávající výsadbě je ho v celé ČR už jen necelé 0,5 %. A přitom se z něj dá vyrobit skvělé víno s všestranným využitím. Sylván je jedinou odrůdou, kterou i sami Francouzi doporučují pít jen tak (bez jídla), jen pro potěšení, pochutnání či osvěžení, i když určitě krásně doplní jemné pokrmy s drůbežím a králičím masem.

Všechny Sylvány v naší nabídce najdete na: 
www.vino-klub.cz/sylvanske-zelene


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay