sleva: 28 %

Původní cena 359 Kč
Ušetříte 100 Kč
Vaše cena 259 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

35
35
Dosud koupeno
Max. počet zboží

RAK - Weingut Allram - Grüner Veltliner Hasel - Kamptal DAC, 2018

28 % RAK - Weingut Allram - Grüner Veltliner Hasel - Kamptal DAC, 2018

Klasický Veltlín. Elegantní a živý, šťavnatý a kořenitý, s tóny žlutého ovoce, jablkového koláče a lučních bylinek. V chuti je jemný, citrusový, s výraznou mineralitou a dlouhou dochutí. Suchý.

Pochází ze sprašovité půdy, která je pro Veltlíny ideální a která dává vzniknout plným, kořenitým a elegantním vínům.

Detailní popis

Doporučujeme: k vepřovému, kuřecímu a asijské kuchyni
 

O oblasti Kamptal

Kamptal je poměrně malá vinařské oblast v Dolním Rakousku, která sousedí s Wachau a Kremstalem. Co ovšem postrádá na velikosti, získává na prestiži. Najdete ji cca 55 kilometrů severovýchodně od Vídně. Vinohrady vysázené na strmých svazích s převážně sprašovým podložím jsou ze severu chráněny proti prudkým větrům. Díky velkým teplotním rozdílům mezi dnem a nocí, které jsou způsobeny především řekou Kamp, která vinohrady v noci ochlazuje, jsou zdejší vína živá, aromatická a chuťově výrazná. V Kamptalu vznikají nejenom úžasné Veltlíny, ale také Ryzlinky nebo červený Zweigelt.
 

O vinařství Allram


Přestože jméno Allram na první poslech nezní moc rakousky, jedná se o tradiční rakouskou rodinu, jejíž rodinné vinařství se nachází v srdci rakouské veltlínové a ryzlinkové oblasti zvané Kamptal, úplně přesně ve vesnici Strass im Strassertale. Zatím sice nepatří mezi ty nejvyhlášenější vinařské hvězdy Kamptalu, protože se výrobě vína věnují teprve ve 3. generaci (všechny generace jsou ve vinařství dosud zapojeny aktivně) a protože své hrozny předtím jen prodávali. Díky výjimečné poloze svých viničních tratí, které přímo sousedí se slavnými kamptalskými polohami jako je např. viniční trať Lamm, a neuvěřitelnou energií vinařky Michaely Haas-Allram, se na pomyslnou špici rakouských vinařů jistě brzy dotáhnou.
 


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay