sleva: 23 %

Původní cena 399 Kč
Ušetříte 92 Kč
Vaše cena 307 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

34
34
Dosud koupeno
Max. počet zboží

ITA - Rosa del Golfo - Rosato, 2015

23 % ITA - Rosa del Golfo - Rosato, 2015

Těžké, italské, tradiční a prestižní ROSÉ

Víno světle růžové barvy s korálovými odlesky. Má výraznou vůni s tóny lesních jahod a sušeného masa. Chuť je plná, pevná s výraznějšími tříslovinami. Dochuť je čistá a lehce slaná. Odrůdové složení: 90 % Negroamaro, 10% Malvasia Nera Leccese.

Detailní popis

V těch nejjižnějších krajích, kde vznikají červená vína tak hutná, že se v letních parnech vlastně nedají pít, si tamní vinaři ze svých modrých hroznů začali vyrábět vína růžová. V Itálii je kolébkou růžových vín oblast Puglie, která se nachází na samém podpatku apeninského poloostrova.

Růžová, která jsou vyrobena z jižanských tříslovinkových odrůd, nejsou žádné růžové vodičky. Mají pevnou strukturu, což ucítíte na patře, voní lesními jahodami a mořem. Trošku slaně, jako když otevřete balíček výborného sušeného masa.

Růžové (Rosato) z vinařství Rosa del Golfo je považováno za jedno z nejlepších růžových vín v celé Itálii. Věnují se mu už 51. sezónu, i když celkově rodina vinaří již šestou generaci. Růžové je proslavilo tak, že podle něj přejmenovali i své vinařství, jehož název v překladu znamená Růžové ze Zálivu. Sídlí totiž u zálivu Gallipoli a vinice mají do pěti kilometrů od moře, což vysvětluje tu slanost ;)

Rosato je vyrobeno z původní a tradiční puglijské odrůdy Negroamaro, která má tlustou šlupku, kde je ukryto barvivo a tříslovinka, jejichž zvýšená koncentrace se nachází i v samotném víně. Víno kvasí v nerezu spontánně, jen s divokými kvasinkami. Z dobře vyzrálých hroznů plyne i vyšší obsah alkoholu a síla vína.

Nutno podotknout, že gastronomicky vyspělejší národy konzumují víno pouze k jídlu. Tohle Rosato bude skvělé ke grilovanému masu, hlavně k tuňákovi (jako přílohu doporučujeme zelený chřest ;), k pikantnější, ale ne ostré, rybí polévce a ke studeným mísám se sušenou šunkou a parmazánem.

Jestli Vám název vinařství Rosa del Golfo něco připomíná, tak gratuluji, máte skvělou paměť! V listopadu jsme Vám nabízeli jejich úžasné fialkové Primitivo, které bylo vyrobeno tradičními postupy jako před 100 lety. Na skladě máme ještě pár kousků...


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay