sleva: 22 %

Původní cena 295 Kč
Ušetříte 66 Kč
Vaše cena 229 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

170
171
Dosud koupeno
Max. počet zboží

ITA - Santadi - Villa Solais - Vermentino di Sardegna DOC, 2018

22 % ITA - Santadi - Villa Solais - Vermentino di Sardegna DOC, 2018

V ústech víno působí velmi jemně a lehce, rozeznáte tóny zelených jablek a díky 30% přídavku odrůdy Nuragus má víno opravdu dlouhý, mandlový závěr. Suché.

V sardinském vinařství Santadi kombinují odrůdu Vermentino s další, taktéž velmi starou a málo známou, odrůdou Nuragus. V tomto víně tedy najdete 70 % odrůdy Vermentino a 30 % odrůdy Nuragus. Spojením těchto dvou odrůd vzniká velmi lehké a svěží víno, v jehož vůni odhalíte květinové tóny.

Detailní popis

Může se podávat jako aperitiv, k rybím předkrmům a k rybím hlavním chodům, nebo k bílému masu.
 

O VINAŘSTVÍ SANTADI:


Vinařství Santadi bylo založeno v roce 1960 jako družstvo malých vinařů. Začátkem devadesátých let si nové vedení družstva postavilo před sebe velmi ambiciózní projekt, kdy se rozhodlo vinařství zásadně zmodernizovat, soustředit se na pěstování tradičních odrůd a tím zdůraznit specifičnost velmi zajímavé oblasti Sulcis na jihu Sardínie. S tím souvisí i maximáloní důraz na kvalitu vína, jako konzultanta přizvali ke spolupráci jednoho z nejrenomovanějších italských a světových enologů Giacomo Tachis.

Dnes je Cantina Santadi jedním ze dvou nejlepších sardinských vinařství a je pojmem i v celosvětovém měřítku. Typická vína pro toto vinařství je skvostné bílé Vermentino, Nuragus, Nasco a červené Carignano.


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay