sleva: 28 %

Původní cena 249 Kč
Ušetříte 70 Kč
Vaše cena 179 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

519
519
Dosud koupeno
Max. počet zboží

RAK - Weingut Allram - Grüner Veltliner Lösskindel, 2018

28 % RAK - Weingut Allram - Grüner Veltliner Lösskindel, 2018

Plné a elegantní víno, s bohatým extraktem a skvěle vyváženou kyselinkou. V chuti, ve které odhalíte tóny zralých jablek okořeněné jemným náznakem bílého pepře, se jedná o velmi svěží, šťavnaté a krásně minerální víno.

Vinařství Allram z rakouského Kamptalu nedávno získalo titul Šampiona za Nejlepší bílé víno mezinárodní výstavy vín International Wine Challenge v San Franciscu. Šampionů se na této výstavě uděluje jen pět.

Detailní popis

O VINAŘSTVÍ ALLRAM

Přestože jméno Allram na první poslech nezní moc rakousky, jedná se o tradiční rakouskou rodinu, jejíž rodinné vinařství se nachází v srdci rakouské veltlínové a ryzlinkové oblasti zvané Kamptal, úplně přesně ve vesnici Strass im Strassertale. Zatím sice nepatří mezi ty nejvyhlášenější vinařské hvězdy Kamptalu, protože se výrobě vína věnují teprve ve 3. generaci (všechny generace jsou ve vinařství dosud zapojeny aktivně) a protože své hrozny předtím jen prodávali. Díky výjimečné poloze svých viničních tratí, které přímo sousedí se slavnými kamptalskými polohami jako je např. viniční trať Lamm, a neuvěřitelnou energií vinařky Michaely Haas-Allram, se na pomyslnou špici rakouských vinařů jistě brzy dotáhnou.

To ostatně potvrzuje i jejich nejčerstvější významné ocenění ze světové výstavy vín - International Wine Challenge v San Franciscu, kde získali titul Šampiona za nejlepší bílé víno a stali se tak Nejlepším rakouským vinařstvím výstavy. (P. S. Šampionů se na této výstavě uděluje jen 5).


O VELTLÍNU LÖSKINDEL

V tomto jejich Veltlínu zvaném Lösskindel se snoubí síla s elegancí. Určitě nezapře ženskou ruku, která se s ním při výrobě přímo mazlila. Na kvasnicích ho nechala krášlit celé 4 měsíce. Díky tomu se můžete těšit na plné a elegantní víno, s bohatým extraktem a skvěle vyváženou kyselinkou. Kyselinka mi přijde spíše wachauerská. V chuti, ve které odhalíte tóny zralých jablek okořeněné jemným náznakem bílého pepře, se jedná o velmi svěží, šťavnaté a krásně minerální víno. 

Pokud budete chtít odhalit všechna jeho chuťová zákoutí, tak ho určitě nepijte podchlazené a nechte ho tak hodinku vydýchat. V případě, že ho budete používat jako jarní či letní osvěžovadlo a budete ho chtít pít studenější, použijte na něj náš provzdušňovací trik: Den či dva dny předem odpijte z lahve cca 1,5 deci vína a zašroubovanou lahev vraťte zpět do ledničky. Víno se v lahvi krásně prodýchá a rozvoní, a zároveň bude pěkně vychlazené.

Proč se tento Veltlín jmenuje Lösskindel?
Je to podle názvu horniny, která se nachází ve sprašových (löss) půdách Kamptalu. V těchto půdách zrají hrozny, ze kterých se vyrábí silná a přitom elegantní vína.

Co si k němu uvařit?
Rodina Allram ke svému Veltlínu Lösskindel vřele doporučuje tradiční rakouská jídla, jako jsou: Wienerschnitzel nebo Tafelspitz. Tak dobrou chuť a na zdraví!
 

O oblasti Kamptal

Kamptal je poměrně malá vinařské oblast v Dolním Rakousku, která sousedí s Wachau a Kremstalem. Co ovšem postrádá na velikosti, získává na prestiži. Najdete ji cca 55 kilometrů severovýchodně od Vídně. Vinohrady vysázené na strmých svazích s převážně sprašovým podložím jsou ze severu chráněny proti prudkým větrům. Díky velkým teplotním rozdílům mezi dnem a nocí, které jsou způsobeny především řekou Kamp, která vinohrady v noci ochlazuje, jsou zdejší vína živá, aromatická a chuťově výrazná. V Kamptalu vznikají nejenom úžasné Veltlíny, ale také Ryzlinky nebo červený Zweigelt. 


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay