sleva: 23 %

Původní cena 465 Kč
Ušetříte 106 Kč
Vaše cena 359 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

82
147
Dosud koupeno
Max. počet zboží

FRA - Lerchenberg - Riesling - Vin d´Alsace, 2015

23 % FRA - Lerchenberg - Riesling - Vin d´Alsace, 2015

Velká zlatá medaile 90,4 bodů - Prague Wine Trophy

Alsaský Ryzlink, který vám dnes nabízíme na našem Vínomatu, se vyznačuje vůní po červených jablkách, citrusech a bezovém květu. V chuti je krémový s výraznou mineralitou a tóny přezrálých citrusů, z nichž nejvýraznější je grep.

Detailní popis

Poznejte Alsasko: 

Oblast Alsaska se nachází přímo "přes kopec" od jiné významné ryzlinkové oblasti - Falcu. (Trojici nejvýznamnějších ryzlinkových oblastí doplňuje ještě slavná Mosela.) Alsaský region je strategicky umístěn mezi pohořím Vogézy a řekou Rýn, která odděluje Francii od Německa. Proč píšu strategicky? Hory chrání terroir Alsaska (a tedy i vinnou révu, která se zde pěstuje) před prudkými západními větry a zároveň mu poskytují dostatek vláhy. Vzhledem ke své hraniční poloze bylo v průběhu staletí vinařství v Alsasku silně ovlivněno právě z německé strany. Snoubí v sobě tedy to nejlepší z Francie a Německa. 

Zatímco Mosela dává snadno rozpoznatelné Rýňáky s výrazným projevem broskvové pecky, Ryzlinky z Falcu jsou spíše sušší a svěžejší. Ryzlinky z Alsaska se prezentují výraznou mineralitou a vyšší kyselinkou, jak sami brzy poznáte. :-) 

Tento Rýňák bude tvořit dokonalou kombinaci s rybami s tučnějším masem, např. s lososem, tuňákem nebo makrelou. 

 


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay