sleva: 19 %

Původní cena 419 Kč
Ušetříte 80 Kč
Vaše cena 339 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

172
172
Dosud koupeno
Max. počet zboží

ITA - Nicola Bergaglio - Minaia Gavi di Gavi DOCG, 2017

19 % ITA - Nicola Bergaglio - Minaia Gavi di Gavi DOCG, 2017

3x za sebou vyhlášeno Nejlepším Gavi podle konsorcia DOCG Gavi. 8x v řadě získalo nejvyšší ocenění (3 skleničky) ročenky italských vín Gambero Rosso.

Ochutnejte nový ročník oblíbeného a krásně minerálního Gavi di Gavi od vinaře Nicoly Bergaglia, který jej vyrábí z hroznů z jedné z nejlepších piemontských viničních tratí zvané Minaia.

Gavi je díky své plnosti, mineralitě, neutralitě, čistotě a svěžesti úplně nejlepším vínem k jídlu.

Detailní popis

Gavi di Gavi je jedním z nejoblíbenějších bílých italských vín u nás. (Vědomě opomíjím Pinot grigio, které si slávu ve většině případů nezaslouží). Mimo Itálii se nejvíce Gavi vypije právě v ČR a v Británii. Gavi se vyrábí z původní lokální odrůdy Cortese ve slavné severoitalské vinařské oblasti Piemonte. Od roku 1998 má víno Gavi z oblasti Gavi (tedy Gavi di Gavi) přiznanou nejvyšší apelační úroveň DOCG (tj. garantované a kontrolované označení původu).

Minaia Gavi di Gavi je jednoodrůdové víno vyrobené ze 100 % z odrůdy Cortese pocházející z viniční trati Minaia. Víno má slámově žlutou barvu se zlatavými odlesky. Jeho vůně je jemná, ale svěží, se zřetelným nádechem citrusových plodů a tropického ovoce. Chuť je na patře velmi přesvědčivá, plná, rafinovaná a zároveň uhlazená. V dochuti je toto suché víno lehounce minerálně nahořklé.

Gavi je víno mimořádně čisté, bez jakýchkoliv doprovodných vůní a podtónů. Je to tím, že odrůda Cortese má velmi řídké hrozny, kterými snadno proudí vzduch a hrozen tak zůstává dokonale čistý a zdravý.  

Gavi je díky své plnosti, mineralitě, neutralitě, čistotě a svěžesti úplně nejlepším vínem k jídlu. Toto Gavi se krásně hodí k předkrmům, díky pěkné kyselince v dochuti jej můžete podávat k rybám (nádherně vyčistí pusu) a extrémně dobře se snoubí s jednoduchými těstovinami s bazalkovým pestem. Gavi se hodí i k vaření nebo přímo do vaření - vyzkoušejte ho dát přímo do rizota! Vaší kulinářské fantazii Gavi meze neklade :-) 

Servis: Podáváme při teplotě 9 - 11°C.

NICOLA BERGAGLIO

Historické vinařství Bergaglio není nijak velké, obhospodařuje cca 15 ha vinic, nicméně je považováno za jedno z nejlepších v DOCG oblasti Gavi. Nachází se v Roveretu, malé vinařské obci asi 5 km od Gavi. V rodinné posloupnosti je dnešním vlastníkem Gianluigi Bergaglio, ale již velmi platným pomocníkem a následníkem je syn Diego. V tomto zcela rodinném vinařství vás okamžitě osloví jasně patrná láska k půdě a kraji, kde rodina od nepaměti vyrábí skvělé bílé víno Gavi. Tato láska je ovšem svázaná s hlubokou zkušeností a znalostí vinařské výroby, s prvořadým důrazem na kvalitu. Víno se vyrábí výlučně z vlastních hroznů, což pochopitelně umožňuje důslednou kontrolu kvality produkce.


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay