sleva: 20 %

Původní cena 185 Kč
Ušetříte 36 Kč
Vaše cena 149 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

441
441
Dosud koupeno
Max. počet zboží

JAR - Stellenrust - STELL white (Chenin Blanc/Sauvignon Blanc), 2016

20 % JAR - Stellenrust - STELL white (Chenin Blanc/Sauvignon Blanc), 2016

Svěží bílé víno z našeho oblíbeného jihoafrického vinařství STELLENRUST.

Intenzivní vůně s tóny guavy a hrušek. V chuti jsou tóny zralého tropického ovoce s vůní zelené trávy. Na patře postupně přechází v dochuť svěžího grepu zakončenou pikantní kyselinkou. Suché.

Detailní popis

Odrůdové složení: 80 % Chenin Blanc, 20 % Sauvignon Blanc

O VINAŘSTVÍ STELLENRUST

Vinařství STELLENRUST bylo založeno už v roce 1928 a dodnes patří mezi největší rodinné podniky v Jižní Africe. Aktuálně ho vedou dva bratři: mladší extrovert Tertius, který dělá vína, a starší introvert Coby, který se stará o vinice. Tertius je původně vystudovaný doktor medicíny, takže pokud se vám lépe konzumuje víno z rukou lékaře, ideálně to plní právě značka STELLENRUST ;-)

Jejich farma má rozlohu 400 ha, z nichž je polovina osázena vinicemi. Ty se nachází ve dvou oblastech, níže položená a rovinatá Bottelary, kde mají většinu vinic, odrůdově pak převážně Sauvignony a Chardonnay a výše položený Helderberg, kde mají prémiová červená vína.

Vinařství STELLENRUST se pyšní četnými domácími i zahraničními oceněními, např. Bílé víno roku, TOP 10 Chenin blanc z JAR a vloni byl Tertius jedním z pěti nominovaných na titul Jihoafrický Vinař roku.

V ČR bylo v soutěži Prague Wine Trophy 2016 vinařství STELLENRUST vyhlášeno jako 2. nejlepší zahraniční vinařství a získalo titul Pětihvězdičkové vinařství.


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay