sleva: 20 %

Původní cena 199 Kč
Ušetříte 40 Kč
Vaše cena 159 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

306
486
Dosud koupeno
Max. počet zboží

ŠPA - Radio Bo(c/k)a - Tempranillo, 2017

20 % ŠPA - Radio Bo(c/k)a - Tempranillo, 2017

Oblíbené, temperamentní, španělské, červené víno Radio Boka - Tempranillo, v novém ročníku 2017, který byl oceněn 89 body a zlatou medailí ze soutěže Prague Wine Trophy.

Víno má hlubokou, tmavě červenou barvu. Voní po zralých jahodách a třešních. V chuti se objevují tóny švestkových povidel, které přetrvávají i v dlouhé dochuti, kdy se k nim přidává dotek vanilky a skořice. Suché.

Detailní popis

Víno nezískalo svůj originální název jen tak! Má totiž odrážet hlas Španělska a jeho obyvatel. Jediné rádio pro vaše ústa ;-)

Tempranillo můžeme směle prohlásit za nejslavnější a nejpěstovanější španělskou odrůdu. Vyrábí se z ní např. nejznámější španělské červené z oblasti Rioja.

Vinař Daniel Gimenez a několik členů jeho týmu byli v mládí součástí tajného pirátského rádia. Ve své nové životní etapě se rozhodli spojit své dvě největší vášně: hudbu a víno, a tak vzniklo Radio Boca. (Během jeho popíjení byste se měli cítit stejně dobře jako při poslechu dobré hudby.)

Daniel své víno přirovnává ke španělské nátuře - velmi výrazné, odlišné a hlavně nezapomenutelné. Dle doporučení vinaře si máte víno otevřít v příjemné společnosti a pustit si k němu dobrou hudbu. Na oficiálních stránkách www.radiobocawines.com dokonce objevíte tři Spotify playlisty speciálně sestavené k příjemným chvílím ve společnosti tohoto Tempranilla. 

Hrozny tohoto vína zrály na třicetiletých keřích ve vinařské oblasti Valencia DO. Valencii, nacházející se na východním pobřeží Španělska, zřejmě znáte spíše jako slavné letovisko než vinařskou oblast. Ovšem právě díky středomořskému klimatu splňuje ideální podmínky pro zrání vína. Dlouhá horká léta střídají krátké, suché zimy a velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí dávají hroznům šanci krásně a dlouho zrát a vytvořit si to nejlepší aroma. (Ve Valencii mají prý až 300 slunečných dnů v roce, což je stejně jako v mém oblíbeném italském Alto Adige!) Zajímavostí je, že Valencie má podle architektonických nálezů jednu z nejdelších vinařských historií na celém světě. Největšími průkopníky zde byli Římané, kteří zdejší trpké víno mixovali s medem a pili ho po celý den místo vody :-)

Radio Boca - Tempranillo 89 bodů v prestižní vinařské soutěži Prague Wine Trophy, čímž si vysloužilo Zlatou medaili! Toto Tempranillo se nejlépe hodí k jednoduchým, lehčím jídlům např. ke španělským tapas nebo k pizze.


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay