sleva: 25 %

Původní cena 459 Kč
Ušetříte 117 Kč
Vaše cena 342 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

52
52
Dosud koupeno
Max. počet zboží

ITA - Giustiniana - Gavi di Gavi DOCG - Lugarara, 2014

25 % ITA - Giustiniana - Gavi di Gavi DOCG - Lugarara, 2014

Ikonické Gavi z jednoho z nejstarších a nejlepších vinařství v Piemontu

Víno slámově žluté barvy. S vůní hruškového koláče s drobenkou. V chuti má tóny jablek golden delicious, jemné pikantní tóny citronové kůry a delikátní mandlová dochuť. Suché.

Detailní popis

Gavi Lugarara se vyrábí 100 % z hroznů Cortese z jedné vinice zvané Lugarara, která se vyznačuje jílovitější půdou, proto je toto víno jemnější, hladší a ovocnější.

Tenuta La Giustiniana je jedním ze 3 nejstarších a 3 nejlepších výrobců Gavi di Gavi v oblasti Piemonte. Sídlí v městečku Rovereto, vedle nám již dobře známého vinaře Nicola Bergaglia. Zajímavostí je, že se zde zachovaly známky vinaření Benediktýnského řádu již od roku 900.

Gavi di Gavi je asi nejslavnějším bílým italským vínem u nás. (Mimo Itálii se nejvíc pije právě v ČR a v Británii). Vyrábí se z odrůdy Cortese v severoitalské oblasti Piemonte. Od roku 1998 má víno Gavi z oblasti Gavi apelační úroveň DOCG (tj. garantované označení původu).

Víno Gavi di Gavi - Lugarara je vyrobeno jen z hroznů z vinice Lugarara, která se vyznačuje jílovitější půdou, proto je toto víno jemnější, hladší, ovocnější a tím pádem i pitelnější. Není tak expresivní, co se týče vůně, a v ústech mu také musíte přijít na chuť a naladit se na něj. Jakmile mu ale propadnete, není cesty zpět. Tím chci říct, že je to víno maximálně delikátní, proto mu dejte čas, aby se v ústech projevilo. Doporučuji jej extrémně dlouho válet na jazyku, abyste zaplnili všechny chuťové kalíšky. Každý další doušek si pak užijete víc a víc.

Víno se krásně hodí k předkrmům, díky kyselince v dochuti jej můžete podávat k rybám (nádherně vyčistí pusu) a extrémně dobře se snoubí s jednoduchými těstovinami s bazalkovým pestem. Ve slavné pražské restauraci Sansho jej podávají ke speciálnímu předkrmu - smažené šalvěji v těstíčku. Zdejší hosti si toto Gavi nemůžou vynachválit. (To abyste viděli, že v tom nejedeme sami ;-).Samotný výrobce jej navíc doporučuje k pokrmům s houbami.

Lugarara ročníku 2011 dostala od Wine Spectatoru 90 bodů a v odrůdové soutěži k nám dovážených Gavi di Gavi v časopise Wine & Degustation skončila Lugarara 2012 na 3. místě, čímž porazila i několikanásobně dražší vína.

Moc pěkné víno, nyní i za moc pěknou cenu. Má i krásnou lahev pro případ, že budete někomu chtít darovat reprezentativní bílé víno ;-)


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay