sleva: 17 %

Původní cena 299 Kč
Ušetříte 50 Kč
Vaše cena 249 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

200
200
Dosud koupeno
Max. počet zboží

NĚM - Fabelhaft - Mosel Mineral Riesling, 2017

17 % NĚM - Fabelhaft - Mosel Mineral Riesling, 2017

Tento Rýňák má krásnou nazlátle zelenou barvu. Vůně nám připomíná vůni břidlicového vinohradu po dešti. V chuti je tento Rýňák pěkně plný a dobře vyvážený, s vyšší kyselinkou, ukázkovou mineralitou, typickými meruňkovými tóny a v závěru s tóny bonbon

Spojuje se v něm to nejlepší z těchto tří vinařů: mladiství a ambiciózní přístup Daniela, novátorský a světový pohled jeho táty Dirka a mnohaleté vinařské zkušenosti a ty nejlepší viniční polohy, kterými disponuje Philipp Kettern. 

Detailní popis

O Ryzlinku Fabelhaft se dá říci, že je tak trochu mezigenerační a zároveň mezinárodní záležitostí. Za tímto Ryzlinkem stojí tzv. projekt FIO, který vznikl spoluprací portugalského vinaře Dirka Nieporta pocházejícího z vinařské rodiny, která se dlouhodobě zabývá výrobou portského vína, a známého moselského vinaře Philippa Ketterna. Dirk Nieport navíc svůj vinařský um předává další generaci, a tak se v současné době na projektu podílí i jeho syn Daniel

Spoluprací těchto tří vinařů vznikl ukázkový moselský Ryzlink Fabelhaft. (V hovorové němčině označuje slovo "Fabelhaft" cosi pohádkového, případně odkazuje na anglické "fabulous" jako báječný či úžasný.) A Ryzlink svým jménem rozhodně nelže.

  • Otevřete si ho jen tak na zahrádce s přáteli, případně ho můžete podávat k pálivějším asijským pokrmům. Určitě sami zjistíte, že tímto Ryzlinkem nikoho nezklamete, když právě zrovna nevíte, co vaše návštěva pije. 

Svou pozornost určitě věnujte i krásné etiketě, na které je vyobrazena pohádka o kachně, kačerovi a žábě. Bohužel je tedy popsaná v němčině, ale i já jsem si ji se svojí slabou němčinou (a s malou dopomocí Google překladače) nakonec dokázala přečíst. Dobro nakonec zvítězilo nad zlem a užívá si zaslouženého odpočinku se skleničkou vína (viz. obrázek níže).

11% alkoholu


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay