sleva: 30 %

Původní cena 1 999 Kč
Ušetříte 600 Kč
Vaše cena 1 399 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

11
23
Dosud koupeno
Max. počet zboží

ČR - Baron Hildprandt - Slivovice 2000 - limitovaná edice - 0,7 l

30 % ČR - Baron Hildprandt - Slivovice 2000 - limitovaná edice - 0,7 l

Stařený ovocný destilát z ročníku 2000 od mistra ze Zámecké palírny Blatná – Václava Šitnera v dárkové krabičce.

Limitovaná edice z jednoho soudku - jen 558 lahví.

Detailní popis

To je i případ limitované edice Barona Hildprandta – ročníkových ovocných destilátů z osobních zásob mistra destilatéra Václava Šitnera. Jakmile se tyto soudky tekutého zlata vyprodají, už nebudou. Z každého ročníku bylo vyrobeno jen 558 lahví. Udělejte si radost stařenými ovocnými destiláty z rukou mistra ze Zámecké palírny Blatná – Václava Šitnera.
 

Baron Hildprandt


Když baron František Hildprandt zakládal v roce 1885 zámeckou palírnu přímo naproti svému vodnímu zámku v Blatné, jistě netušil, že se jeho rod nuceně vydá z Čech až do Etiopie a zpět se dostane až v roce 1991. Rod Hildprandtů tak naplnil krédo z rodového erbu "Per angusta ad augusta", v překl. Přes překážky ke slávě.
Hildprandtovi se významně zasloužili o rozvoj Blatné. Postavili školu a pomohli zřídit železnici Strakonice - Blatná - Březnice. Taktéž se aktivně zapojovali ve válkách na obranu vlasti. Místo díků jim však byl v roce 1952 komunisty zkonfiskován majetek a rodina byla násilně vystěhována. Byli nuceni pracovat v těžkých podmínkách. V roce 1959 si jejich rodinný známý, etiopský císař Haile Selassie I., vyžádal na prezidentu Novotném jejich legální vystěhování do Etiopie, kde žili až do roku 1975. Tamní komunistický převrat a pád císaře je donutil k novému stěhování, nejprve na Baleáry a poté ke Mnichovu. V roce 1991 se vrátili zpět na Blatnou.
Dnes už opět zámecká palírna dává slávu ovocným destilátům, v nichž se při staření v dubových sudech setkává výjimečná jakost jihočeského ovoce s jedinečnou rodinnou tradicí. Výsledkem je čistě přírodní specialita s rafinovanou ovocnou chutí i vůní a aristokraticky jemným charakterem. Inspirací pro vznik tohoto destilátu je původní receptura z dob založení lihovaru Františkem Hildprandtem. O kvalitu produkce se stará významný český mistr destilatér Václav Šitner.


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay