sleva: 27 %

Původní cena 329 Kč
Ušetříte 90 Kč
Vaše cena 239 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

75
123
Dosud koupeno
Max. počet zboží

NĚM - Weingut Reichsgraf von Kesselstatt - RK Riesling, 2018

27 % NĚM - Weingut Reichsgraf von Kesselstatt - RK Riesling, 2018

Ve vůni i v chuti cítíme výrazné tóny grapefruitu a citrusů. Dobře vyvážený poměr cukru a kyselinky.

Feinherb - lahodný zbytkový cukr je ve víně krásně vyvažován svěží kyselinkou, takže je chuť vína plná a šťavnatá.

Detailní popis

Chuť zlatého slunce léta 2018 podle vinařství Reichsgraf von Kesselstatt ve sklence reprezentuje RK Riesling 2018 s přívlastkem Feinherb s opojným a lahodným zbytkovým cukrem. Nebojte se ho a určitě mu dejte šanci. ;-)

Já jsem víno přechutnávala za časů hluboké home ofice karantény a trochu jsem se lekla nápisu "polosladké" na etiketě, ale musím se přiznat, že mi hezky prosvítilo jinak pochmurný den. Pěkný zážitek slibuje už první nádech. Nečekejte fádní polosladké víno, příjemná kyselinka a lehká mineralita vyšponuje chuťový zážitek směrem ke šťavnatému moselskému nebi...

z Radkových degustačních zápisků - odst. 458, svazek 1/2020 plyne toto:

"Barva je stejně krásně zlatá jako logo na kapsli, slibuje plnou pusu chuti. I vůně je plná: sušený lipový květ spolu se sušenou citrusovou kůrou. Jemné náznaky bílé broskve a mučenky v chuti jsou osvěžovány výraznou křupavou kyselinkou a plná chuť si pohrává také s typickými (moselskými) tóny zmoklé břidlice tamních vinohradů.... V dochuti se znova vrátí hořkosladkokyselá kůra citrusů doplněná jemným minerálním podtónem. A dochuť trvá a trvá...."

FANTASTICKÝ ROČNÍK 2018

Ročník 2018 označují ve vinařství Reichsgraf von Kesselstatt jako „rok superlativů“ a popisují ho jako sluncem požehnaný, i když tři měsíce nepřetržitého deště na začátku roku tomu příliš nenapovídaly. Nicméně, pro následující období sucha to představovalo tu nejlepší přípravu. Jaro bylo suché a teplé a vinicím se vyhnuly i pozdní mrazíky. Léto středomořského typu vyhovovalo především starším keřům, které už si během předchozích let vytvořily kvalitní hluboký kořenový systém. Hrozny z těchto keřů dosahovaly těch nejlepších predikátních kvalit (podle kritérií VDP) - byly zlatožluté, sladké a plně zralé s pro Ryzlink typickou kyselinkou a šťavnatostí. Díky dlouhé, horké vegetační sezóně dosáhly hrozny výjimečné úrovně zralosti, chuti a minerality.

Ročník 2018 byl tak fantastický, že ve vinařství Reichsgraf von Kesselstatt mohli dokonce provádět velmi vzácný trockenbeerenauslese, hodně vyzrálý výběr z bobulí – vrchol jakéhokoliv ročníku. Cukernatost moštu ukázala na německé stupnici Oeschle hodnot 260 stupňů, což je v přepočtu na u nás ustálený normalizovaný moštoměr 62 stupňů NM. Když vezmeme v potaz, že výběr z bobulí se u nás běžně zpracovává z moštu s 27 stupňů NM, tak musíme uznat, že tenhle ročník byl opravdu úžasný!

Vinařství Reichsgraf Von Kesselstatt

Vinařství s dlouhou historií. První zmínka o tamních vinicích sahá až do roku 1349, v roce 1362 se Johann von Kesselstatt stal císařským úředníkem zodpovědným za sklepy. V 19. století vinařství získalo čtyři kláštery (Josepshof a Domklausenhof na Mosele, Abteihof na řece Saar a St. Irminenhof na Ruweru). Vinice se tak rozkládají ve skvělých polohách na řece Mosele a jejich přítocích. V roce 1978 vinařství koupil Gűnter Reh (známe z úspěšného německého vinařství Reh Kendermanns). Vůdčí osobností podniku se stala jeho dcera Annegret Reh-Gartner, která vtiskla podniku punc kvality a prestiže. V roce 2005 bylo vinařství přijato do prestižního sdružení VDP. Reichsgraf von Kesselstatt dnes vede trojice Wolfgang, Mona a Michael, společně hospodaří na 46 ha a pěstují hlavně Riesling.


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay