sleva: 2 %

Původní cena 599 Kč
Ušetříte 9 Kč
Vaše cena 590 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

6
6
Dosud koupeno
Max. počet zboží

NĚM - Niepoort Philipp - Piesporter Riesling trocken, 2014

2 % NĚM - Niepoort Philipp - Piesporter Riesling trocken, 2014

Nejlepší bílé víno z Mosely podle výsledků německé vinařské soutěže Mundus Vini 2015 (Je to jedna z 25 hlavních cen soutěže).

Komplexní a harmonické bílé víno, s vyšší kyselinkou a mineralitou. S tóny žlutého ovoce, citrusů, lehce květinová vůně. Krásně dlouhý a čistý závěr. Suché.

Detailní popis

Víno vzniklo v rámci projektu portugalského vinaře Dirka Niepoorta a mladého moselského vinaře Philippa Ketterna, který se podepisuje jako Rieslingwinzer (ryzlinkový vinař).
 

Všechny moselské Rýňáčky v naší nabídce najdete na: www.vino-klub.cz/mosela

O PHILLIPOVI KETTERNOVI

Phillipa Ketterna vám už určitě nemusíme představovat. Je to mladý vinař, který má to štěstí, že se narodil do tradiční vinařské rodiny sídlící na břehu řeky Mosely v německém Piesportu. Phillip převzal otěže rodinného vinařství s ročníkem 2010 (ve svých 23 letech) a okamžitě začal získávat kredit doma i na mezinárodní scéně. Německý časopis Vinium ho zařadil mezi nejlepší budoucí německé vinaře. Svá vína pěstuje na jedné z nejlepších viničních poloh na Mosele, na vinici zvané Goldtröpchen (zlaté kapky), o které si můžete přečíst na našich Vínovinách.

O ODRŮDĚ

Ryzlink je vskutku královská odrůda, která právem patří mezi nejoblíbenější odrůdy na světě. Dají se z něj vyrobit chutná, různorodá a dlouhověká vína. Nejprestižnější ryzlinkové oblasti se nachází v Německu a dalších německy hovořících regionech - v Alsasku a Rakousku. Rodným místem Ryzlinku, jak napovídá už jeho jméno, je německy hovořící oblast Rheingau. Voňavým, svěžím a ovocným Ryzlinkům s říznou kyselinkou se daří především na minerálním (břidlicovém) a písčito-jílovém podloží, jaké mu poskytuje hlavně proslavená a oblíbená oblast kolem klikatící se řeky Mosely. Zdejší Ryzlinky v sobě spojují výrazné aroma meruňkové pecky v kombinaci s úžasnou mineralitou. Více o klikatící se Mosele a jejím vinařském potenciálu se dozvíte v článku na našich Vínovinách.

O zapomenutých hvězdách si můžete přečíst na našich Vínovinách

 

 

 

 


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay