sleva: 6 %

Původní cena 285 Kč
Ušetříte 16 Kč
Vaše cena 269 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

55
55
Dosud koupeno
Max. počet zboží

ČR - Mikrosvín - Traditional Line - Ryzlink vlašský - VOC Pálava - Goldhamer, 2012

6 % ČR - Mikrosvín - Traditional Line - Ryzlink vlašský - VOC Pálava - Goldhamer, 2012

Vůně, ve které se spojuje lehce květnatá vůně, jemná mineralita a nádech vlašských ořechů. Chuť je minerální a kořenitá. Příjemná kyselinka dává vínu nádhernou délku, doplněnou o minerální dochuť.

Suché.

Detailní popis

O VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN


Vinařství Mikrosvín je stálicí a klasikou na našem vinařském nebi. Zasloužilo se o vyzvednutí specifické polohy – viniční tratě, coby významného faktoru ovlivňujícího kvalitu vína. 

Aby ne, když své hrozny pěstuje na těch nejlepších viničních polohách mikulovské vinařské podoblasti, která se vyznačuje vysokou mineralitou, jež má pozitivní vliv na charakter vína, jakož i na jeho velký potenciál k dlouhému zrání v lahvi. 

Nejslavnější odrůdou vinařství Mikrosvín je Ryzlink vlašský. Ty nejlepší pocházejí z tratí Liščí vrch a Ořechová hora v obci Březí, Daniel v Dobrém poli, Za cihelnou v Mikulově, a také z jedné z našich nejvýznamnějších a nejdražších viničních tratí – Železná v Perné. Zde se pěstují jejich nejslavnější Ryzlinky vlašské - ten z roku 2002 byl vyhlášen jedním z 1000 nejlepších vín světa.
Dalšími pěstovanými odrůdami jsou Chardonnay, Rulandské bílé a šedé, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Tramín červený a z červených odrůd je to Frankovka, Svatovavřinecké, Merlot a Cabernet Sauvignon. Ročně vyrobí 150 000 lahví bílých a 37 000 lahví červených vín s přívlastkem.

Vinařství Mikrosvín uznává šetrné zacházení s vinicí, omezuje používání chemických prostředků a co nejméně zasahuje do přirozených procesů při výrobě vína. Jen tak se dají dělat kvalitní vína s charakterem a odrazem specifického terroir. 

Vína jsou vyráběna ve třech řadách. Nejmodernější, svěží, ovocná vínka, která je vhodné konzumovat jako mladá, jsou prezentována v řadě Flower Line , na jejíchž etiketách figurují typické květinky rostoucí na Pálavě. Tato řada přitahuje, a to nejen svým designem, zejména mladé lidi. Učí je pít kvalitní a dobré víno. Prostřední řada se nazývá Traditional Line a, jak už název napovídá, jedná se o vína, u nichž se používají tradiční postupy a která vyhledávají zkušenější konzumenti vín. Hodí se k delšímu zrání na lahvi, některá vína se teprve po třech letech začínají otevírat. Jsou to vína, která se skvěle kombinují s různými gastronomickými specialitami. V nejvyšší řadě zvané X-legio jsou zcela výjimečná vína, limitované edice nebo vína s vysokým přívlastkem, jako např. Ryzlink vlašský 2005 výběr z hroznů – Železná. 


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay