sleva: 10 %

Původní cena 169 Kč
Ušetříte 17 Kč
Vaše cena 152 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

8
30
Dosud koupeno
Max. počet zboží

ČR - Sevar - pozdní sběr, 2018

10 % ČR - Sevar - pozdní sběr, 2018

Moravská odrůda výborné kvality vznikla křížením Seyve Villard x Svatovavřinecké. V jejím aroma i chuti dominuje drobné lesní ovoce a květiny, které přechází do jemně sladkých čokoládových a cukrovinkových tónů. Suché.

Doporučujeme podávat za teploty 12 – 15 °C.

Detailní popis

O ODRŮDĚ SEVAR


Odrůda SEVAR byla vyšlechtěna v moravských Polešovicích křížením Seyve Villard se Svatovavřineckým. Cílem tohoto křížení bylo vypěstovat odrůdu, která by byla odolná plísním a jiným nemocem, ale taky mrazům (vydrží prý stejnou zimu jako Frankovka -23°C), a taky aby brzy a dobře dozrávala, tj. aby se z ní dalo udělat dobré červené i na Moravě (a bez kompromisů!).Sbírá se podobně jako Portugal někdy na přelomu srpna/září, takže by se z ní dalo s úspěchem vyrábět mladé víno.Díky tomu, že dobře odolává plísním a taky třeba padlí, je vhodná pro BIO zemědělství, kdy na ní lze navíc ušetřit i na BIO postřikách. Místo 6 postřiků se dokáže SEVAR i v horších ročnících udržet jen se 2 postřiky. Veverkovi obhospodařují v BIO režimu cca 4000 hlav (keřů) SEVARu.Tento jejich Sevar byl tudíž vyroben z BIO hroznů. Citlivé konzumenty jistě potěší i to, že i samotná vína obsahují 4-5x méně síry, než povolují normy, takže nezatěžují vaše tělo, ani přírodu.SEVAR je "nová" moravská odrůda, i když byla vyšlechtěna už v roce 1964. Ovšem po nějakých peripetiích byla do Státní odrůdové knihy zapsána až v roce 2008. Vysazována byla od roku 2004, takže vína z ní jsou nová a poměrně vzácná. Předpokládám, že se jeho výsadba bude dále rozrůstat...

 

 

 

 

O VINAŘSTVÍ VEVERKA ČEJKOVICE


Vinařství Františka (otce) a Tomáše (syna) Veverkových poznáte podle mlýna na etiketě, kterému v Čejkovicích říkají větřák. Rodinné vinařství založili v roce 1992, i když rod Veverků vinaří už od nepaměti. V současnosti hospodaří na 15 ha vinic vysázených na prvotřídních viničních tratích v katastru obce Čejkovice, ležící v jedné z nejteplejších lokalit jižní Moravy s velmi příznivými klimatickými a půdními podmínkami.Své vinice obhospodařují v BIO režimu, což mimo jiných znamená úplné vyloučení chemických hnojiv či chemických postřiků. Ročně vyprodukují cca 50.000 lahví harmonických, elegantních, ale i netradičních vín, jež jsou pravidelně oceňována na prestižních domácích i zahraničních soutěžích.

 

 

 

 


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay