sleva: 20 %

Původní cena 295 Kč
Ušetříte 60 Kč
Vaše cena 235 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

240
240
Dosud koupeno
Max. počet zboží

JAR - Stellenrust - Sauvignon Blanc, 2018

20 % JAR - Stellenrust - Sauvignon Blanc, 2018

Šampion soutěže Prague Wine Trophy 2018

Ve vůni tohoto vína naleznete tóny žlutého ovoce a bylinek. Kyselinka je svěží a křupavá. Tělo vína je minerální s výraznou ovocnou linkou a šťavnatou černorybízovou dochutí. Suché.

Enolog Tertius rád zdůrazňuje, že v jihoafrických vínech se snoubí evropská elegance s novosvětskou intenzitou. V jihoafrických vínech tak prostě najdete to nejlepší z obou světů.

Hrozny, ze kterých byl vyroben tento Sauvignon pochází částečně z mladých vinic, pěstovaných v pro nás běžném záclonovém vedení (v řádcích na vinici), a částečně ze starých 40letých keřů, pěstovaných jednotlivě jako keříčky na poli. Ve víně se pak odráží a snoubí přínosy obou těchto variant. Svěží kyselinka a zralá koncentrovaná ovocnost.

Tak na zdraví!

Detailní popis

Otevřete si ho třeba k jehněčím kotletkám s grilovanými batáty, k zapečenému kozímu sýru nebo k zelenému salátu s horčičnou omáčkou a dokřupava uvařeným chřestem. Velmi dobře též doplní mladou kozí goudu s medovým jetelem.
 

O VINAŘSTVÍ STELLENRUST

O tomto vinařství už jsme toho hodně napsali - bylo založeno už v roce 1928 a dnes patří mezi největší rodinné podniky v Jižní Africe. Aktuálně ho vedou dva bratři Tertius a Kobie. 

Jejich farma má rozlohu 400 ha, z nichž je polovina osázena vinicemi. Ty se nachází ve dvou oblastech, níže položená a rovinatá Bottelary, kde mají většinu vinic, odrůdově pak převážně Sauvignony a Chardonnay, a výše položený Helderberg, kde mají prémiová červená vína. Tertius a Kobie si uvědomují svou společenskou odpovědnost ve složité situaci Jihoafrické republiky, a proto se v roce 2005 rozhodli ze 70 svých stálých zaměstnanců udělat podílníky.

Vinařství STELLENRUST se pyšní četnými domácími i zahraničními oceněními, např. Bílé víno roku, TOP 10 Cheninů z JAR, nominace na cenu Jihoafrický Vinař roku. Jejich vína na svých palubách podávají nejlepší světové aerolinky - jako např. Emirates, SAA nebo Lufthansa. 

 

 


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay