sleva: 20 %

Původní cena 435 Kč
Ušetříte 86 Kč
Vaše cena 349 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

185
185
Dosud koupeno
Max. počet zboží

ITA - Tenuta di Capezzana - Barco Reale di Carmignano DOC, 2016

20 % ITA - Tenuta di Capezzana - Barco Reale di Carmignano DOC, 2016

Ve vůni naleznete mix třešní, višní a lesního ovoce. Barva je hustě, tmavě červená. Po stranách úst a i na patře ucítíte výrazné třísloviny, které ale působí plně a teple. Až po polknutí ucítíte první obsažené chutě: třešně, višně, lesní plody.

Složení vína: Sangiovese (75%), Cabernet Sauvignon (20%), Canaiolo (5%). K pití až do roku 2022.

Detailní popis

K těstovinám, hovězímu či zvěřině

APELACE

Apelace Carmignano DOCG, která se nachází 16 km severozápadně od Florencie, patří mezi toskánské vinařské oblasti, kde se vyrábí vína s garantovaným a kontrolovaným původem, jako např. také v Chianti DOCG. Oblast Carmignano DOCG je jednou z nejmenších italských DOCG apelací, patří do ní jen 110 ha vybraných vinic. Nutno podotknout, že si svůj výjimečný statut oblasti, kde se vyrábí vynikající vína, drží minimálně od Středověku.

No, a pro "mladší vína z apelace Carmignano" (vína z mladších vinic a vína, která zrála v sudu jen chvilku, v tomto případě jen 12 měsíců) založili speciální apelaci nazvanou Barco Reale di Carmignano DOC.

VINAŘSTVÍ CAPEZZANA

Vinařství Capezzana má velmi dlouhou, dokumenty doloženou, tradici. Ve státním archivu ve Florencii se nachází smlouva z roku 804 o nájmu této usedlosti spolu s vinicemi a olivovými háji. Víno se zde ovšem pěstovalo už před 3000 lety.

Usedlost Capezzana, bývalé medicejské panství, je od začátku minulého století v majetku staré šlechtické rodiny Contini Bonacossi. Zásluhou aktuálního majitele - hraběte Ugo Contini Bonacossi - se v roce 1975 vrátil vínům z této oblasti historický název Carmignano, jelikož do té doby bylo Carmignano jenom podoblastí Chianti Montalbano.


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay