sleva: 30 %

Původní cena 789 Kč
Ušetříte 240 Kč
Vaše cena 549 Kč

Nabídka je platná ještě:

00
00
00
00
dnů hod min sec

Akční nabídka již byla ukončena.

17
120
Dosud koupeno
Max. počet zboží

NĚM - Weingut Reichsgraf von Kesselstatt - Palais Kesselstatt - Riesling Cuvée - trocken, 2013

30 % NĚM - Weingut Reichsgraf von Kesselstatt - Palais Kesselstatt - Riesling Cuvée - trocken, 2013

Víno je ve vůni i v chuti ovocné a minerální s dobře vyváženou sladkostí a kyselinkou. Ucítíme tóny meduňky, máty a černého rybízu s pomerančovou kůrou. Dlouhá dochuť.

Suché.

Detailní popis

Jako protipól výše uvedeným vínům (s vyšším zbytkovým cukrem) vám představujeme suchý Palais Kesselstatt - Riesling Cuvée 2013. Důvod, proč je označen jako "enologické cuvée" (tj. směs z jedné odrůdy), je zapříčiněn komplikovaným ročníkem, kdy bylo nutné přistupovat ke sklizni velmi selektivně. Výnosy z jednotlivých tratí nestačily na výrobu vín v samostatných šaržích, a proto vzniklo toto unikátní cuvée z vybraných hroznů z nejlepších poloh vinařství.

Radek vám k němu vzkazuje toto:

"Krásně plná zlatá barva vína. Ve vůni se mísí jemné petrolejové tóny s vůni cibulových kroužků smažených v medovém těstíčku. Jestli se máte naučit milovat zralé Ryzlinky, tak právě na tomto. Chuť je krásně zralá a velmi komplexní. Jen velmi těžko se v ní hledají jednotlivé složky, ale jsou v ní citrusy, luční květiny, rozkvetlé keře, liči a mučenka a to vše je obaleno minerálním nádechem, který v dochuti začíná dominovat a nekončí.... v dochuti se také znovu vrací sušený lipový čaj a suchý zelený čaj gunpowder."

z Radkových degustačních zápisků, odst. 459 svazek 1/2020

KOMPLIKOVANÝ ROČNÍK 2013

Extrémně chladné jaro a deštivé počasí až do konce června vystřídalo dlouhé velmi horké a suché období od července do srpna, a částečně tak kompenzovalo zpoždění růstu na jaře. Bobule nedorostly běžných rozměrů a hrozny v nejlepších lokalitách začaly dozrávat až na konci srpna. Na podzim se brzy dostavily deště a od začátku října, kdy začaly praskat první bobule, výnosy rychle klesaly. Teplé a vlhké počasí podpořilo rozvoj botrytis. Do 10. října již byly napadeny první hrozny, což vedlo k dalšímu snížení výnosů. Sklizeň proto začala dříve, než bylo plánováno, a ukázalo se, že je velmi komplikovaná a nakonec také nejkratší v historii vinařství. Díky selektivnímu sběru jsou v tomto ročníku k dispozici jen velmi malé šarže s přívlastkem Spätlese a Grosses Gewächs, ale mezi víny s 2013 na etiketě najdeme hlavně dobrá vína s nižšími přívlastky.

Vinařství Reichsgraf Von Kesselstatt

Vinařství s dlouhou historií. První zmínka o tamních vinicích sahá až do roku 1349, v roce 1362 se Johann von Kesselstatt stal císařským úředníkem zodpovědným za sklepy. V 19. století vinařství získalo čtyři kláštery (Josepshof a Domklausenhof na Mosele, Abteihof na řece Saar a St. Irminenhof na Ruweru). Vinice se tak rozkládají ve skvělých polohách na řece Mosele a jejich přítocích. V roce 1978 vinařství koupil Gűnter Reh (známe z úspěšného německého vinařství Reh Kendermanns). Vůdčí osobností podniku se stala jeho dcera Annegret Reh-Gartner, která vtiskla podniku punc kvality a prestiže. V roce 2005 bylo vinařství přijato do prestižního sdružení VDP. Reichsgraf von Kesselstatt dnes vede trojice Wolfgang, Mona a Michael, společně hospodaří na 46 ha a pěstují hlavně Riesling.

 


Způsob platby

Na Vínomatu můžete platit následujícími způsoby platby:
  • Online přes platební portál GoPay
  • Převodem
  • Při převzetí zboží

Vyrobil: Zengon

 
GoPay